На чемпіонаті Європи з пара плавання в Португалії спортсмени Донеччини вибороли 31 нагороду

З 21 по 27 квітня в місті Фуншал на португальському острові Мадейра відбувся відкритий чемпіонат Європи з пара плавання, учасниками якого стали 435 представників 50 країн світу – спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку.

Команда України на змаганнях, що були важливим етапом відбору на цьогорічні літні Паралімпійські ігри в Парижі, виявилася найчисельнішою – до неї увійшло 45 плавців. Українці здобули 68 нагород – найбільше серед усіх збірних. А за ґатунком медалей (21 золота, 26 срібних та 21 бронзова) Україна посіла в загальному заліку друге місце після Італії (26 золотих, 21 срібна, 16 бронзових).

31 нагороду – майже половину української скарбнички – здобули спортсмени Донеччини: вихованці Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю та представники Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Вони відзначилися 12 золотими медалями – саме стільки разів на честь їхніх перемог лунав державний гімн України та майорів синьо-жовтий прапор!

Відразу 7 нагород, з яких п’ять найвищого ґатунку, у різних дисциплінах виборов представник Слов’янська Андрій Трусов. У класі S7 він став автором двох рекордів світу та двох рекордів Європи – на дистанціях 100 м вільним стилем (59,62 секунди) та 100 м на спині (1 хвилина 7,6 секунд), тріумфував на 200-метрівці комплексним плаванням (2:32.23 хв.), 400-метрівці вільним стилем (4:36.47 хв.), 50-метрівці вільним стилем (27,10 с). Окрім цього, Андрій взяв «срібло» на 50-метрівці батерфляй (29,80 с) та «бронзу» на 100-метрівці брасом (1:26.19 хв.).

6 медалей у класі S7 здобула Вероніка Коржова з Соледару. Вона була кращою в плаванні вільним стилем на дистанціях 400 м (5:47.48) і 100 м (1:16.29), другою на 200-метрівці комплексним плаванням (3:10.24), 50-метрівці батерфляй (38,75) і в складі естафетної команди України 4x50 м комплексним плаванням (2:44.42), а також третьою в естафеті 4x50 м вільним стилем (2:31.05).

5 нагородами в класі S-5 відзначився Олександр Комаров із Маріуполя: «золотом» – на дистанціях 50 м вільним стилем (32,08), 50 м батерфляй (36,14), 100 м вільним стилем (1:08.31), «бронзою» – на 200-метрівці вільним стилем (2:32.87) та естафеті 4x50 м вільним стилем (2:31.05).

«Золото» на дистанції 50 м на спині в класі S-5 з часом 36,03 секунди виборов Ярослав Семененко з Маріуполя.

4 рази на п’єдесталі пошани чемпіонату Європи в класі S-11 був маріуполець Данило Чуфаров: другі місця він посів на 100-метрівці брасом (1:14.48), 100-метрівці вільним стилем (58,78), 200-метрівці комплексним плаванням (2:22.29), третє місце – на 400-метрівці вільним стилем (4:37.88).

По 3 медалі здобули представники Слов’янська Ігор Німченко та Марина Піддубна. У класі S-10 Німченко відзначився «золотом» на дистанції 50 м вільним стилем (24,04) та «сріблом» на дистанціях 100 м батерфляй (56,02) і 100 м вільним стилем (52,68). У класі S-11 Піддубна виборола «срібло» на 100-метрівці на спині (1:19.71), «бронзу» у плаванні вільним стилем на 50-метрівці (31,28) і 100-метрівці (1:09.48).

Двічі срібним призером у класі S-14 став Василь Крайник із Маріуполя: на дистанціях 100 м брасом (1:07.76) і 200 м комплексним плаванням (2:12.58).

Додамо, що ще два представники Донецької області та міста Слов’янська на змаганнях у Фуншалі опинилися поза топ-3: Сергій Кліпперт виступив у класі S-13, Максим Чернов – у класі S-11.

Підготували пара плавців Донеччини заслужені тренери України Василь Лисенко, Андрій та Світлана Казначеєви, тренер Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю Данило Казначеєв.

Світлини - World Para Swimming, Національний комітет спорту людей з інвалідністю та надані спортсменами й тренерами