Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Перша ластівка проекту «Шкільна футбольна ліга»

11 жовтня в саду Бернацького Краматорська відбулось справжнє спортивне свято. В проекті Федерації футболу України «Фестиваль чемпіонів «Відкриті уроки футболу» взяли участь 120 хлопчиків і дівчат із 12 шкіл міста.

Вправи з м’ячем і без нього, рухливі ігри, які допомагають розвивати координацію рухів, швидкість, вправність, реакцію - якості, що необхідні будь-якому спортсмену. За сорок п’ять хвилин діти пройшли 12 «станцій», на яких здобули футбольні навички під керівництвом своїх вчителів фізкультури, які є волонтерами проекту.

А яке ж тренування без гри? За ініціативи президента Федерації футболу Донецької області Максима Єфімов відбувся бліц-тур на призи обласної федерації, в якому помірялися силами команди перших-других класів в одній групі і третє-четверте-в інший.

Як відомо, до кінця 2018 року в нашій області буде відкрито 250 футбольних майданчиків та міні-стадіонів зі штучним покриттям. Але одна справа відкрити таку міні-арену, а інше - зробити так, щоб на ній постійно грали діти і дорослі.

Для цього в обласній федерації футболу розроблено проект «Шкільна футбольна ліга». Почали працювати тренерські курси, які готують тих, хто буде працювати на цих майданчиках. Навчилися і вже отримали необхідні сертифікати ФФУ понад 80-ти викладачів фізкультури і тренерів громадських об’єднань із усієї області. Триває процес створення інфраструктури, комплектування інвентарю і обладнання для повноцінних тренувань, закупівля м’ячів, тренувальної і ігрової форми.

Оскільки шкільні команди почали систематичні тренування тільки з 1-го вересня, говорити про якісь успіхи ще зарано, але завдяки цьому бліц-турніру на майданчику в саду Бернацького хлопчики й дівчатка перейнялися духом гри, відчули магію футболу.

У старшій групі перемогла команда школи №35-ї школи, а в молодшій - №22. Але переможених на цьому святі не було. Жоден із учасників свята не залишився без подарунків - футболок від ФФУ, бейсболок, блокнотів, ручок з емблемою ФФДО, вимпелів і магнітиків від футбольного клубу «Авангард». Всі команди нагороджено грамотами та дипломами, футбольними м’ячами та інвентарем. Кращий юний гравець в кожному колективі отримав ще й персональний м’яч. Крім того, кожна команда заслужила і солодкий приз - величезний торт із логотипом ФК «Авангард».

Як зауважив віце-президент Федерації футболу Донецької області Олег Зубарєв, у Краматорську, який став «першою ластівкою» проекту «Шкільна футбольна ліга», фінальні змагання пройдуть у квітні-травні. А з нового навчального року такі змагання відбудуться в усіх містах області.

 
12.10.2017