Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Марк Приймаков - віце-чемпіон Європи з параволейболу

4-11 листопада в місті Пореч (Хорватія) відбувся континентальний чемпіонат з волейболу сидячи. Срібні нагороди здобула чоловіча паралімпійська збірна команда України, у складі якої віце-чемпіоном Європи став Марк Приймаков із Маріуполя. Срібні нагороди також виборола наша жіноча збірна.

За оцінкою керівництва Національного паралімпійського комітету України виступ обох збірних команд на чемпіонаті Європи з волейболу сидячи є вкрай вдалим.

Для чоловічої збірної - це перша медаль за більш ніж 20 років. Найстарший спортсмен команди - Петро Остринський - йшов до цієї медалі більш ніж 20 років. Крім того, нашим хлопцям, які виступили таким самим складом, як і на Паралімпіаді в Ріо-2016, вдалось перевершити свого суперника по спарингам, надзвичайно сильну команду Боснії і Герцоговини, яка посіла третє місце.

Не менш важливою є медаль дівчаток. Нашим спортсменкам вдалось випередити досить сильну команду Нідерландів. Крім того, команда, яка виборола бронзові нагороди Паралімпіади в Лондоні-2012, наразі фактично нова. У її складі лише п’ять гравчинь попереднього складу.

Заключні матчі збірних України, в яких наші команди поступились, можна переглянути за наступними лінками. Фінальну гру чоловіків -https://www.youtube.com/watch?v=yRsu1rmbwg8 . Фінальну гру жінок -https://www.youtube.com/watch?v=op5uhZjlgNg .

 

Довідка

Чоловіча збірна команда України з параволейболу. Брала участь у багатьох чемпіонатах світу та Європи. 2009 р. - 4 місце чемпіонату Європи, 2010 р. - 5 місце з 24 команд на чемпіонаті світу. 2016 р. - взяла участь в Паралімпійських іграх і виборола 5 місце. В команді є ветерани, які у складі збірної СНД боролись за медалі в Барселоні-1992. Петро Остринський - найкращий волейболіст в Атланті-1996. Денис Битченко - кращий гравець Європи 2009, 2011, 2013, 2015 рр., кращий гравець світу 2010 р. та 2014 р. Сергій Шевченко - капітан команди, кращий пасуючий Європи 2011 р. У складі команди є переселенець з Донеччини - Олексій Харламов, який наразі мешкає на Дніпропетровщині.

Жіноча збірна команда України з параволейболу. Брала участь у багатьох чемпіонатах світу та Європи, кількох Паралімпійських іграх. 2010 р. - 3 місце на чемпіонаті світу. Дворазовий чемпіон Європи (2013 та 2015 рр.). 2012 р. - бронзовий призер Паралімпіади в Лондоні. 

 
13.11.2017

Новини