Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Орден «За мужність» герою Степанові Чубенку вручено його матусі

11 листопада в Краматорську, у перерві футбольного матчу між командами «Авангард» і «Полтава», керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський вручив орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким відзначено Степана Чубенка (посмертно), його матусі Сталіні. Державним орденом України нагороджено 16-річного футболіста України, закатованого рашистами у липні 2014-го поблизу Донецька.

Напередодні матчу Сталіна Чубенко написала в своєму акаунті на Фейсбуці:  «11 листопада о 14-й  годині Стьопа відзначить свій 20-й день нарождения на стадіоні в саду Бернацького, граючи в складі ФК «Авангард» і підтримуючи з друзями свою команду. У перерві він отримає нагороду - орден «За мужність». Буде можливість почути його голос... Запрошуються всі бажаючі  підтримати команду, в якій навіки за Стьопою закріплений №1, і поздоровити його з ювілеєм, до якого він, на жаль, не дожив. Дякую колегії суддів, які оголосили сьогодні справедливий вирок його вбивцям. Дякую всім, хто підтримувал мене увесь цей час. Ось такій Украиїні слава!».

11 листопада, у перерві футбольного матчу, відбулось вручення ордену. Голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський сказав: «Сьогодні Степану виповнилося б 20 років. Він показав хто він є, якого роду-племені. Він показав свою відданість та вірність Україні, Донеччині, показав, що має силу духу, переконання та безмежну любов. На жаль, з життя йдуть найкращі. Смерть Степана - це величезна втрата для України, але ще більша - для мами. Ми зробимо усе, щоб ім’я Степана не було забуте у Краматорську: стадіон «Авангард» буде названо на його честь - стадіон «Авангард» імені Степана Чубенка. У школі, де він вчився, будуємо майданчик зі штучним покриттям і там проходитиме турнір його імені. Впевнений: Степан завжди буде прикладом для своїх друзів та майбутніх поколінь. Слава Степанові Чубенку і слава Україні!».

 
14.11.2017