Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Володимир Мицик: «Хокей та ще 22 види спорту потребують відновлення обласних федерацій»

22 листопада в Краматорську відбулося засідання координаційної ради за участю громадських організацій (федерацій) з видів спорту.

Станом на сьогоднішній день на території Донецької області, підконтрольній українській владі, свою діяльність здійснюють 69 обласних громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості. Серед них договори про співробітництво з управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації укладено з 66 спортивними федераціями (25 – з олімпійських видів спорту, 41 – з неолімпійських видів спорту) та 2 фізкультурно-спортивними товариствами (Колос, Україна).

При цьому серед більш ніж сотні видів спорту (36 олімпійських, 66 неолімпійських), які розвиваються на території Донецької області, підконтрольній українській владі, ще не утворили/відновили обласні федерації 11 олімпійських видів (бадмінтон, бейсбол, веслування на байдарках і каное, гімнастика художня, плавання синхронне, софтбол, теніс, теніс настільний, фехтування, фігурне катання на ковзанах, хокей з шайбою) та 12 неолімпійських (авіамодельний спорт, айкідо, більярдний спорт, боулінг, карате WKC, кіокушин карате, кіокушинкайкан карате, морські багатоборства, пейнтбол, спортивна акробатика, судномодельний спорт, шашки).

Начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик відзначив, що Донеччина ще не готова до збільшення повноважень для громадських організацій, яке Міністерство молоді та спорту України в рамках державного експерименту надало національним федераціям з п’яти видів спорту (баскетболу, важкої атлетики, легкої атлетики, стрибків у воду та хокею). «Жодна з обласних федерацій вирішити питання щодо самостійного фінансування поки що не може. Тому ми запропонували формат договірних відносин з громадськими організаціями, щоб управління і федерації виступали партнерами», - сказав він.

Першим питанням порядку денного засідання стало виконання умов договорів про співпрацю між управлінням та громадськими організаціями з видів спорту. Головний спеціаліст відділу організаційно-спортивної роботи управління Дмитро Подопригора наголосив для представників федерацій на наступних проблемних питаннях:

- дотримання процедури подання пропозицій до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів області на рік;
- затвердження в термін регламентуючих документів щодо проведення змагань з виду спорту;
- інформування в письмовій формі про терміни і місце проведення засідання вищого керівного органу, про внесення змін до Статуту, керівних органів;
- сприяння розвитку виду спорту на всій території регіону, а не в окремих містах та стосовно окремих команд;
- навчання тренерського та суддівського складу;
- залучення в обласні програми та заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту;
- активізація діяльності щодо залучення спонсорів для фінансової підтримки, спрямованої на розвиток виду спорту.

Основні питання щодо фінансової дисципліни представникам громадських організацій з видів спорту довела головний спеціаліст-бухгалтер відділу бухгалтерського обліку і звітності управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Майя Лаврунова. Вона нагадала, що до 28 листопада координаторам з розвитку видів спорту необхідно надати суму видатків на перший квартал 2018 року, що не повинна перевищувати 25% від загальної суми планових призначень 2017-го. Також необхідно розбити по КЕКВ компенсаційні видатки на харчування, відрядження (бухгалтерія керується новими нормами, які були затверджені в поточному році, але при цьому враховується наявність коштів). Термін для здачі кошторисів на наступний місяць – до 25 числа поточного місяця. Авансові звіти здаються протягом 3-х календарних днів з дня закінчення спортивного заходу.

Про підсумки роботи федерацій з неолімпійських видів спорту у 2017-му та плани на майбутній рік розповіла в.о. директора обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи Аліна Кальченко. Вона зазначила, що станом на 20 листопада проведено 132 обласні змагання, спортсмени Донеччини взяли участь у 147 всеукраїнських та 51 міжнародному стартах.

На сьогодні спортсменами Донеччини з неолімпійських видів спорту завойовано 643 золотих, 430 срібних та 401 бронзова медалі всеукраїнських змагань 2017 року. За підсумками чемпіонатів, Кубків Європи та світу здобуто 175 нагород: 75 золотих, 63 срібні, 37 бронзових). На наймасовіших та найпрестижніших змаганнях – X Всесвітніх іграх – заслужений майстер спорту Олексій Рокочий (Лиман) здобув «золото», майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу Наталія Мартюхіна (Торецьк) посіла 4 місце. Найкращими спортсменами місяця в поточному році визнавалися представники таких видів спорту: сумо (січень), гирьовий спорт (лютий), боротьба самбо (березень), ушу (травень, жовтень), пауерліфтингу (червень, липень, вересень), хортинг (квітень), шахи (серпень).

У 2019 році в Мінську (Білорусь) заплановано проведення II Європейських ігор. У програму змагань з неолімпійських видів спорту були включені акробатика, аеробіка, стрибки на батуті, карате, самбо – з останнього виду завоювання ліцензій планується в 2018-му.

Начальник відділу організаційно-спортивної роботи управління Марина Попова зазначила, що рейтинг з видів спорту формується згідно з Наказом та Положенням від 06.01.2017 року № 01-05/01. Враховуючи негативну практику формування рейтингу за перше півріччя, вона наголосила для представників обласних федерацій на необхідності ретельного підрахування очок наступного разу – щодо рейтингу за рік у цілому, з метою уникнення претензій з міст та районів. Термін надання десятки кращих спортсменів і тренерів з кожного виду спорту – до 15 грудня, підсумкового рейтингу у розрізі міст та районів – до 25 грудня.

Прес-служба управління Максим Кириченко подякував федераціям за співпрацю щодо широкого та якісного висвітлення змагань та подій спортивного життя Донецької області на веб-сайтах www.sport.donetsk.ua, noc-dn.org.ua та сторінках у соціальній мережі Facebook (www.facebook.com/sport.donetsk.ua, www.facebook.com/nocdnua/), відзначивши види спорту, які найбільше представлені в медіа-просторі регіону.

У 2017 році оновлення провів відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація карате» в Донецькій області. Гарною оцінкою роботи організації, за словами її керівника Ігоря Шалаумова, став виступ на цьогорічному чемпіонаті України з карате JKS, де спортсмени Донеччини посіли друге загальнокомандне місце серед 12-ти регіонів, поступившись лише представникам Харківщини. На Кубку Європи в Бельгії каратисти області вибороли дві срібні та дві бронзові медалі, зробивши внесок у друге загальнокомандне місце збірної України. На технічному семінарі (Харків, 9-12 листопада), який проводився під керівництвом сенсея Хаджиме Мацуе, мали змогу підвищити свій рівень усі провідні тренери та спортсмени області. Карате JKS на Донеччині займаються діти з 5-ти років. Відділення з виду спорту працюють у Краматорську, Слов’янську, Дружківці, нещодавно – Бахмуті. У перспективі – відкриття осередків у Миколаївці та Лимані.

Керівник громадської організації «Обласна федерація альпінізму і скелелазіння «Донбас» Ігор Носаченко зазначив, що федерація готова всіляко сприяти розвитку виду спорту на місцях: організувати курси тренерів, надати всю необхідну інформацію щодо специфіки скелелазіння, допомогти у розробці проектної документації скеледромів та їх будівництві.

На завершення заходу начальник управління Володимир Мицик вручив свідоцтва про отримання першої категорії керівникам наступних спортшкіл: обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів, дитячо-юнацької спортивної школи міста Покровськ, комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Бахмутської міської ради, обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Донецької обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», дитячо-юнацької спортивної школи Дружківської міської ради, обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Донецької обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

 
23.11.2017