Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Заслужений тренер України Дмитро Мударісов: «На Донеччині створено всі умови для перемог Людмили Ведерко й інших майстрів шашок»

22 листопада у Краматорську вшановано видатних спортсменів Донеччини, які досягли вагомих результатів на міжнародних змаганнях восени 2017 року, а також тренерів кращих атлетів.

Найкращими у вересні представниками паралімпійського спорту визнані: шашкістка Людмила Ведерко та її тренер Дмитро Мударісов.

Пам’ятні відзнаки та посвідчення майстра спорту України міжнародного класу їм вручив заступник голови Донецької облдержадміністрації, голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський.

 

Нагадаємо, з 29 серпня по 3 вересня у місті Кранево (Болгарії) відбувся чемпіонату світу з шашок-100 серед спортсменів з вадами зору, слуху та ураженням опорно-рухового апарату. У змаганнях взяли участь понад 100 спортсменів із дев’яти країн: Азербайджану, Білорусі, Ізраїлю, Латвії, Литви, Молдови, РФ, Узбекистану, України. У складі збірної України виступили троє представників Донецької області, яких підготував заслужений тренер України Дмитро Мударісов. Титул чемпіонки світу виборола Людмила Ведерко з Бахмута (нозологія - ураження ОРА), віце-чемпіонкою світу стала Зінаїда Мручковська з Краматорська (тотально незрячі), п’яте місце посіла Людмила Гуслєва з Покровська (вади зору).  

«Шашками я займаюсь багато років, - говорить майстер спорту України міжнародного класу Людмила Ведерко. - У молодості займалась шахами, а також настільним тенісом і легкою атлетикою, але чомусь потім шашки сподобались мені найбільше, і я вибрала цей вид спорту. Були періоди, коли я зовсім не виступала на змаганнях - через зайнятість на роботі, та потім все одно поверталась у спорт. Раніше я грала в турнір серед здорових, та після отриманої травми перейшла в інваспорт. Хоча і зараз подекуди змагаюсь зі здоровими. А коли з’явився тренер Дмитро Закійович, і ми стали посилено тренуватися - наші результати сягнули міжнародного рівня. Хочу подякувати Володимиру Мицику за увагу до шашок. Зрозуміло, що змагальний календар для людей з інвалідністю куций, але наше керівництво знаходить можливості, щоб наша збірна області виїжджала на різні змагання - і серед здорових спортсменів, і серед ветеранів. Ця змагальна практика стає нам у нагоді на чемпіонатах Європи та світу».  

«Ми дуже вдячні нашому керівництву. На Донеччині створено всі умови для перемог Людмили Ведерко й інших майстрів шашок, - розповідає нам заслужений тренер України Дмитро Мударісов. - У Спорткомплексі «Металлург» маємо прекрасну затишну кімнату, де ми тренуємось. Я дуже радий, що на мій вік припало багато талановитих спортсменів, які наполегливо тренуються. Хочу щиро подякувати нашим керівникам спорту - Володимирові Мицику, Вікторові Лису, Костянтинові Шевченку. Вони дійсно дуже допомагають. Наприклад, у нашій області наприкінці 2016 року було організовано двотижневі курси підвищення тренерської кваліфікації, на яких викладачами були професори зі столиці. Десятки тренерів Донеччини з різних видів спорту скористались цією можливістю, адже для багатьох занадто дорого закінчити аналогічні курси у Києві. У підсумку ми отримали нові знання і вдало склали іспити, здобули вищу тренерську категорію і тепер маємо можливість заробляти підвищену зарплатню. Наведу ще один приклад. Зінаїда Мручковська, тотально незряча шашкістка із Краматорська, посіла на чемпіонаті України лише третє місце, тому не потрапила до складу збірної на чемпіонат світу. Але її відрядили на чемпіонат за кошти області, і Зінаїда Костянтинівна стала срібною призеркою світового чемпіонату! Тепер вже дворазовою віце-чемпіонкою світу. Вона, як і Людмила Іванівна, тренується дуже багато, майже щодня мені телефонує і консультується. Хочу звернутися до мешканців Донецької області, які мають інвалідність: приходьте до центрів «Інваспорт» і знаходьте собі вид спорту до душі. Не сидіть удома наодинці з негативними думками про свою безрадісну долю - приходьте, тренуйтеся, змагайтеся і перемагайте! Ставайте відомими, успішними і щасливими!».

 

 

 

 

 

                                                 

 

 

 

Біографічні довідки

Ведерко Людмила Іванівна - майстер спорту України міжнародного класу з шашок серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (спортивне звання - з 01.11.2017 р.).

Мешкає у місті Бахмут, тренується на базі Спортивного комплексу «Металург» (вул. Садова, 137). Тренер - заслужений тренер України Мударісов Дмитро Закійович.

Багаторазова чемпіонка України, чемпіонка і бронзова призерка чемпіонатів Європи, багаторазова чемпіонка світу, чемпіонка світу та Європи серед ветеранів.

 

 

 

 

 

 

 

Мударісов Дмитро Закійович - заслужений тренер України з шашок.

З 2012 року працює старшим тренером збірної команди України з шашок серед спортсменів з вадами зору та ураженнями опорно-рухового апарату в Українському центрі фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

У 2004 році закінчив Українську інженерно-педагогічну академію. У 2011 році закінчив Донецький національний університет за фахом «Фізичне виховання та спорт».

У період з 2000 по 2017 роки підготував багатьох спортсменів з вадами зору та ураженнями опорно-рухового апарату:

- майстер спорту України міжнародного класу Людмила Ведерко (ураження ОРА) - чемпіонка світу з шашок-64 у м. Кранево (Болгарія) у 2016 році, чемпіонка світу з шашок-100 у м. Кранево (Болгарія) у 2017 році;

- майстер спорту Віталій Кривошей (вади зору) - бронзовий призер чемпіонату світу з шашок-64 у м. Млава (Польща) у 2011 році;

- майстер спорту Олексій Смирнов (вади зору) - бронзовий призер чемпіонату Європи з шашок-100 у м. Гродно (Білорусія) у 2013 році;

- майстер спорту Сергій Манін (вади зору) - чемпіон світу з шашок-64 у Польщі у 2009 році;

- майстер спорту Людмила Гуслєва (вади зору) - багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи з шашок;

- майстер спорту Зінаїда Мручковська (вади зору) - срібна призерка чемпіонату світу з шашок-64 у Болгарії у 2016 році, срібна призерка чемпіонату світу з шашок-100 у Болгарії у 2017 році.

 
30.11.2017