Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Володимир Мицик: Поява регіональної олімпійської бази допоможе повернути на Донеччину спортсменів та тренерів-переселенців

20 грудня в рамках зустрічі зі спортивною громадськістю міста Слов’янськ начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик виніс на обговорення питання щодо будівництва регіональної бази олімпійської підготовки, яке планується в Святогірську на території оздоровчого табору «Лісова казка».

«Ідея щодо створення спортивної бази, яка б дозволила протягом цілого року проводити цикл навчально-тренувальних зборів та змагань як регіонального, так і національного рівнів, з’явилася на Донеччині ще багато років тому. Сьогодні через те, що більшість кращих об’єктів залишилась у Донецьку (РСК «Олімпійський», база ДВУОР ім. С.Бубки, комплекс ДОО ФСТ «Динамо», СК «Кіровець», басейни СК «Петровського», «Дельфін», ПС «Дружба» та інші), питання ще більше актуалізувалося. Провести змагання високого рівня практично нема де, підготовка провідних спортсменів здебільшого ведеться за межами Донецької області, навіть за межами України. На сьогоднішній день єдиною базою, де спортсмени з різних видів спорту готуються до майбутніх змагань, є «Конча-Заспа» у Києві, але вона переповнена, і потребує постійного оновлення. Одне з найважливіших питань – потрібно повернути на Донеччину спортсменів та тренерів, які через військові дії виїхали в інші області», - зазначив Володимир Мицик.

Зведення надсучасної регіональної олімпійської бази, яка відповідатиме вимогам та стандартам міжнародних федерацій з видів спорту, планується у три черги. Перша передбачає адміністративні споруди, житловий корпус з харчоблоком, універсальний ігровий зал, універсальний зал для видів боротьби, зал важкої атлетики, зал боксу, стрілецький тир, відкриті споруди (майданчик зі штучним покриттям, універсальні ігрові майданчики, вуличні тренажери, і т. ін.). Друга черга – це олімпійський басейн (довжиною 50 м, на 8 доріжок), зал сухого плавання, тренажерний зал. Третя черга – легкоатлетичний стадіон з футбольним полем, трибунами для глядачів, секторами для легкоатлетичних метань.

Керівництво Донецької обласної державної адміністрації готове сприяти виділенню коштів на розробку проектно-кошторисної документації для майбутнього спортивного об’єкту, але початок розробки ПКД буде можливий тільки після прийняття рішення щодо виділення землі. Після розгляду декількох варіантів у Святогірську вірогідним місцем будівництва олімпійської бази обрано оздоровчий табір «Лісова казка».

 

«Чому саме «Лісова казка»? По-перше, простішою є передача з комунальної місцевої власності до обласної. По-друге, прилегла територія, яка може використовуватися, відповідає рельєфним вимогам. Ідеологія підготовки спортсменів вищої спортивної майстерності – щоб це була місцевість, віддалена від міської суєти, у екологічно чистому місці. Усі спортивні бази так робляться. Святогірськ – унікальне місто, яке має лісовий масив», - пояснив Володимир Мицик.

На базі відбуватиметься підготовка як дорослих, так і юних спортсменів - членів збірних команд Донецької області з різних видів спорту та в різних вікових категоріях. Також збережеться оздоровчий напрямок – новозбудовані сучасні об’єкти на її території радо прийматимуть обдарованих дітей. А той факт, що база працюватиме цілорічно, дозволить охопити оздоровленням значно більше хлопців і дівчат, ніж є зараз (у 2017 року дві літні зміни в «Лісовій казці» прийняли 303 дитини).

 

Володимир Мицик додав, що ідея олімпійської бази в Святогірську отримала схвалення від президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, який на минулих вихідних відвідав Донеччину. «Є пропозиція НОК України, щоб уряд передбачив будівництво чотирьох-п’яти спортивних баз у різних регіонах країни. Один із таких об’єктів президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка бачить у Святогірську, знаючи рекреаційні можливості цієї місцевості, а також потенціал спортсменів і тренерів області. Це, по-перше, надасть можливість підняти імідж Донецької області на міжнародному рівні. По-друге, спортсмени, які прославлятимуть рідний регіон та країну високими результатами, слугуватимуть прикладом для дітей – і ті підуть у секції, будуть рівнятися на земляків, тренуватися та розвиватися», - сказав Володимир Мицик.

Протягом жвавого обговорення представники спортивного активу Слов’янська висловили свої думки та пропозиції щодо передачі оздоровчого табору «Лісова казка» під зведення надсучасного спортивного об’єкту. Найближчим часом це питання також обговорюватиметься на громадських слуханнях, а остаточне рішення приймуть депутати на сесії Слов’янської міської ради.

 

 
20.12.2017

Новини