Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
ХК "Донбас"


Олімпійський талісман-2018 завітав на Донеччину

9 лютого, у день відкриття ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018, святковий захід відбувся в Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім. С.Бубки, яке базується у Бахмуті. 
 
Учасниками святі стали учні, студенти та працівники училища олімпійського резерву, юні гравці хокейного клубу «Донбас», шанувальники спорту, журналісти. На свято завітали заступник голови Донецької облдержадміністрації, голова відділення НОК України в Донецькій області Віктор Ремський, Бахмутський міський голова Олексій Рева, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик та інші почесні гості. 
 
«Дорогі друзі! Я вас хочу привітати з відкриттям Олімпійських ігор, - звертається до присутніх Віктор Ремський. – Ми разом будемо вболівати за наших спортсменів, які будуть відстоювати честь України, і я сподіваюсь, що буде здобуто багато медалей. Але дуже прикро, що від Донеччини в нашій збірній немає жодного спортсмена на цій високій арені. На це є різні причини, але ми вже розпочали велику роботу, щоб на Донеччині активно та інтенсивно розвивались також і зимові види спорту. У нас обов’язково мають бути на високому рівні і хокей, і фігурне катання. Сподіваюсь, що будуть і біатлоністи. І ми будемо все для цього робити, створювати нові спортивні бази, споруди і майданчики для тренувань. Місто Бахмут має не тільки славну козацьку історію, але це й центр спорту. Вітаю вас зі святом, і разом - до перемоги!».
 
 
«Добрий день! Сьогодні в першій столиці Донбасу – місті Бахмут - в день початку Олімпійських ігор ми піднімаємо олімпійський прапор, - говорить Олексій Рева. – І бажаємо 33-м спортсменам у дев’яті видах спорту золотих, срібних і бронзових нагород. 26 спортсменів міста Бахмут у минулому році представляли Україну і були учасниками міжнародних змагань у Європі та світі. Це завдяки заслугам тренерів, наполегливості та високій майстерності спортсменів. Я вітаю всіх нас з цим чудовим днем для українського олімпійського спорту. Будемо тримати кулаки за наших спортсменів і бажати їм успіхів і перемог».   
Рівняння на прапор! Його вносять юні спортсмени - Тетяна Профатілова, Євгенія Сєдих, Михайло Чаплін, Микита Василенцев. Лунає гімн України. Державний прапор підіймає призер юнацького чемпіонату Європи з вільної боротьби, Микита Гончаров. Прапор Національного олімпійського комітету України – титулована легкоатлетка Наталя Семенова, учасниця чотирьох Олімпіад (2004-2016). 
 
Олімпійський вогонь є одним із головних символів Ігор. Факел з вогнем виносять і запалюють чашу чемпіони України з боротьби – Віолетта Петровська і Максим Разгонов. 
 
А оце так сюрприз! На майданчику з’являється талісман Ігор-2018 - біле тигреня Сухоран. Його також зустрічають оплесками. Тигреня і почесні гості крокують до символів – п’яти кілець і емблеми Ігор-2018 - і ті спалахують яскравим світлом.  
 
 
09.02.2018