Інваспорт. Звитяги плавців Донеччини за підсумками трьох днів чемпіонату Європи в Дубліні

З 13 по 19 серпня в місті Дублін (Ірландія) проходить чемпіонат Європи з плавання серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями.

У складі збірної команди України Донецьку область представляють 8 плавців: заслужені майстри спорту України Віктор Смирнов, Сергій Кліпперт, майстер спорту України міжнародного класу Ніна Козлова, майстер спорту України Андрій Трусов (Слов’янськ), заслужений майстер спорту України Данило Чуфаров, майстер спорту України міжнародного класу Олександр Комаров (Маріуполь), майстер спорту України міжнародного класу Ярослав Семененко (Мар’їнський район) та майстер спорту України Василь Крайник (Бахмут).

За підсумками перших трьох днів змагань у активі наших атлетів – 11 медалей (4 золоті, 3 срібні та 4 бронзові).

Серед спортсменів з вадами зору в класі S11 три нагороди здобув Герой України, шестиразовий паралімпійський чемпіон Віктор Смирнов. У Дубліні він став кращим на дистанціях 100 м брасом (з часом 1:17.15) та 400 м вільним стилем (з часом 5:01.63), був другим на дистанції 50 м вільним стилем (з часом 27.40). Також у цій нозології в класі S12 на п’єдестал пошани двічі піднімався Данило Чуфаров. Маріуполець показав «срібний» результат на дистанції 400 м вільним стилем (4:22.75) та «бронзовий» – на дистанції 100 м брасом (1:11.51).

У змаганнях спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату володарями медалей стали три представники Донеччини. Ярослав Семененко відзначився світовим рекордом у попередньому запливі на 50 м на спині (S5) – 34.80 секунд – і «золотом» у фіналі на цій дистанції (з часом 34.95), а також святкував перемогу в складі змішаної естафети 4х50 м з комплексного плавання (Ярослав разом з Єлизаветою Мерешко, Оксаною Хрул та Андрієм Деревінським встановили світовий рекорд – 2:39.29). Андрій Трусов посів друге місце на дистанції 50 м батерфляєм (S7) з часом 30.49, а Олександр Комаров – третє місце на дистанції 50 м вільним стилем (S6) з часом 31.88.

Серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку дві бронзові медалі в скарбничку Донеччини та України додав Василь Крайник. Він став третім на дистанції 100 м брасом (SB14) з результатом 1:07.88 та на дистанції 100 м на спині (S14) з результатом 1:01.74.

Тренують плавців Донецької області заслужені тренери України Андрій та Світлана Казначеєви, Віктор Вангельєв, Борис Соколов, Василь Лисенко.