Інваспорт. Плавці Донеччини вибороли 25 медалей на чемпіонаті Європи

З 13 по 19 серпня в місті Дублін (Ірландія) проходив чемпіонат Європи з плавання серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями.

У складі команди України Донецьку область представляли 8 плавців: заслужені майстри спорту України Віктор Смирнов, Сергій Кліпперт, майстер спорту України міжнародного класу Ніна Козлова, майстер спорту України Андрій Трусов (Слов’янськ), заслужений майстер спорту України Данило Чуфаров, майстер спорту України міжнародного класу Олександр Комаров (Маріуполь), майстер спорту України міжнародного класу Ярослав Семененко (Мар’їнський район) та майстер спорту України Василь Крайник (Бахмут).

За підсумками змагань наші атлети зробили гідний внесок у перемогу національної збірної в загальному заліку: із 106 медалей українців (33 золотих, 44 срібних, 29 бронзових) майже кожна четверта – у доробку спортсменів Донеччини. Усього плавці регіону вибороли 25 нагород: 8 золотих, 9 срібних та 8 бронзових.

Сім разів за сім днів на п’єдестал пошани піднімався Віктор Смирнов, заслужений майстер спорту України, Герой України, шестиразовий переможець Паралімпійських ігор. У Дубліні Віктор здобув звання чемпіона Європи на дистанціях 100 м брасом (у класі SB11) – з часом 1:17.15 хв., 400 м вільним стилем (S11) – з часом 5:01.63 хв. та 100 метрів на спині (S11) – з часом 1:09.96 хв., став другим на дистанціях 50 м вільним стилем (S11) – з часом 27.40 сек., 200 м комплексним плаванням (SM11) – з часом 2:32.07 хв., 100 м батерфляєм – з часом 1:07.68 хв., фінішував третім на дистанції 100 м вільним стилем (S11) з часом 1:03.28 хв.

Серед спортсменів з вадами зору також відзначились Данило Чуфаров та Сергій Кліпперт. Данило здобув срібні медалі на дистанціях 400 м вільним стилем (S12) – з часом 4:22.75 хв. та 200 м комплексним плаванням (SM12) – з часом 2:15.78 хв., а також бронзову на дистанції 100 м брасом (SB12) з часом 1:11.51 хв. Сергій показав другий результат на дистанції 100 метрів на спині (S12) з часом 1:00.25 хв.

У змаганнях спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату володарями нагород стали три представники Донеччини.

Ярослав Семененко відзначився світовим рекордом у попередньому запливі на 50 м на спині (S5) – 34.80 секунд – і «золотом» у фіналі на цій дистанції (з часом 34.95 сек.), святкував перемогу в складі змішаної естафети 4х50 м з комплексного плавання (Ярослав разом з Єлизаветою Мерешко, Оксаною Хрул та Андрієм Деревінським встановили світовий рекорд – 2:39.29 хв.), фінішував першим на дистанції 50 м батерфляєм (S5) з часом 34.90 сек. та другим у складі змішаної естафети 4х50 м вільним стилем з часом 2:30.19 хв.

Андрій Трусов став чемпіоном Європи на дистанції 50 м вільним стилем (S7) з результатом 28.38 сек., посів друге місце на дистанції 50 м батерфляєм (S7) з результатом 30.49 сек. та третє місце на дистанції 100 м вільним стилем (S7) з результатом 1:04.19 хв.

Олександр Комаров здобув «срібло» на дистанції 100 м вільним стилем (S6) з часом 1:06.81 хв., бронзові медалі на дистанціях 50 м вільним стилем (S6) – з часом 31.88 сек. та 100 метрів на спині (S6) – з часом 1:22.21 хв.

Найвищим результатом ще однієї представниці Донецької області Ніни Козлової в нозології ураження опорно-рухового апарату стало 6 місце на дистанції 100 м брасом (клас SB6).

Серед спортсменів з вадами розумового і фізичного розвитку «золото» і три «бронзи» у скарбничку Донеччини та України додав Василь Крайник. Він став першим на дистанції 200 м комплексним плаванням (SM14) з часом 2:12.72 хв., третім на дистанціях 100 м брасом (SB14) – з часом 1:07.88 хв., 100 м на спині (S14) – з часом 1:01.74 хв. та 100 м батерфляєм (S14) – з часом 59.91 сек.

Підготували плавців Донецької області заслужені тренери України Андрій та Світлана Казначеєви, Віктор Вангельєв, Борис Соколов, Василь Лисенко.